25 Şubat 2010 Perşembe

KURUMUŞ ÇİÇEKLERİ NASIL DEĞERLENDİREBİLİRİZ?

Kurumuş çiçeklerin değişik bir görsel güzelliği vardır özelliklede sepette olunca. Bu nedenle çiçeklerimizi solduktan sonra daha uzun bir dönem bulunduğumuz ortamda tutabiliriz.

Çiçeklerin, yaprakların ve de eğreltilerin renkleri solduktan sonra, kurumuş halleriyle sonbaharın hüzünlü anlarını anımsatan bir görüntü ortaya çıkar. İnsana değişik bir tad veren bu durumdan yararlanmak için solmuş çiçeklerimizi mekanımızın bir köşesine dekoratif bir süs eşyası olarak koyabilir ve istediğimiz müddetce barındırabiliriz.

Çiçeklerin her daim güzel göründüklerini ve her hallerinden yararlanabileceğimizi bilmek lazım. Mesela ; Hediye gönderirken hediye paketimizin üzerine kurumuş bir gül tanesi koyarak kendi emeklerimizle hazırlamış olmamız değişik bir fikir olmasıyla birlikte hediye gönderdiğimiz kişi tarafından farklı görülebilir.Yine değişik bir yol izleyip, kurumuş bir çiçeği çerçeve içerisine koyarak duvarımıza asabilir yada çerçeveyle hazırlamış olduğumuz kendi yapımımız olan bu süslemeyi sevdiklerimize hediye olarak gönderebiliriz. Sade halleriyle kuru çiçekleri duvar süsü olarakta değerlendirebiliriz. Eminim ilgi çekici olmasının yanısıra değişik, güzel bir durum yaratmış oluruz.

Çeşitli takıların içersinde de kurumuş çiçeklere rastlarız. Özellikle küpelerde çok karşılaşırız, içinde kuru papatya tercih edilmesi hoş bir görünüm sağlar takıda. Kısacası çok amaçlı kullanabiliriz kurumuş çiçekleri. Tazeliklerinin yanında kurumuş çiçeklerinde ayrı bir havası vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder